Inulín | Neo Nutrition
MENU Košík Účet Hľadať

Inulín

100421
7,99 €(20 € / kg)9,99 € 20%
Skladom 2-5 ks.
Môže byť doručené utorok (5. Mar)
4.90909
4.9 (22)
  • rozpustná vláknina
  • jednoduché použitie
  • priaznivý vplyv na zažívanie
  • podporuje prospešné baktérie
Gluten free
Lacto free
Vegetarian
Vegan
GMO free
Mohlo by vás zaujímať

Čo je to inulín?

Inulín je vláknina, ktorú nájdeme v ovocí, zelenine i obilninách. Vláknina je dôležitá pre celkové zdravie a správne fungovanie organizmu. V dnešnej uponáhľanej dobe je nevyhnutné mať dobrú imunitu. Práve vláknina vám zabezpečí zlepšenie odolnosti organizmu tým, že upravuje mikroflóru v črevách. Pomáha pri mnohých tráviacich i zdravotných problémoch.

Aký má pre mňa význam užívanie inulínu?

Má prebiotický efekt. V črevách sa nachádzajú rôzne mikróby. Medzi nimi nájdeme také, ktoré telu prospievajú, ale i také, ktoré škodia. Dôležité je dosiahnuť ich rovnováhu. Práve v tomto pomáha inulín (vláknina). Zlepšuje správnu funkciu čriev, nevyhnutnú pre dobrú obranyschopnosť organizmu. Výhodou je, že napomáha k lepšiemu vstrebaniu živín prijatých v strave. Najmä minerálov (napr. vápnika) a vitamínov.

Väčšinou sa používa inulín získaný z koreňa čakanky. Je to vláknina, ktorá sa nevstrebáva a ani netrávi v žalúdku. Postupuje ďalej priamo do hrubého čreva, kde ju využijú “dobré” baktérie.

Kedy užívať inulín?

Dostatok vlákniny by ste mali prijať každý deň. Ak sa vám to nedarí zo stravy, môžete si pomôcť práve inulínom.

Inulín sa obzvlášť odporúča užívať pri zvýšenej hladine tuku a cholesterolu v krvi, pri nadváhe. Takisto pri diéte počas hnačiek a cukrovky. Môže pomôcť zlepšiť peristaltiku čriev a konzistenciu stolice pri zápche.

Túto vlákninu by ste určite mali užívať počas a po liečbe antibiotikami. Je to dôležité najmä pre ľudí s oslabenou imunitou. Antibiotiká zničia v čreve všetky baktérie. Črevná mikroflóra sa pomocou inulínu môže skôr vrátiť do rovnováhy.

Ako dávkovať a užívať inulín?

Nie je jednoznačne určené, koľko vlákniny by mal človek denne prijať. Odporúčania hovoria, že denný príjem vlákniny by mal byť 10% z kalorického príjmu. Ak máte príjem 2000 kalórií, mali by ste prijať 20 g vlákniny. V tomto objeme je samozrejme započítaná aj vláknina prijatá v strave.

Užívanie inulínu v podobe výživového doplnku je bezpečné pre všetkých, keďže sa dobre znáša. Pri nadmernom užívaní ale môže dôjsť k podráždeniu žalúdka.

Pri užívaní inulínu odporúčame začať s dávkou 5 g denne a pri dobrom znášaní môžete dávku po 2 týždňoch mierne navýšiť. Samozrejme je potrebné to prispôsobiť individuálnym potrebám.

Inulín je jemný biely prášok, s mierne sladkou chuťou. Výhodou je, že sa dá dobre rozmiešať v nápoji (napr. vode, džúse a pod.) a pohodlne vypiť. Alebo inulín môžete pridať do jedla, napríklad do jogurtu, kaše alebo pudingu. S jeho užívaním nie sú žiadne problémy. Nemusíte sa trápiť s prehĺtaním tabliet.

Počíta sa príjem vlákniny do kalorického príjmu?

Podľa tradičného chápania výživy nemá príjem vlákniny vplyv na kalorický príjem. Je pravda, že naše telo vlákninu nedokáže stráviť v tenkom čreve. V hrubom čreve ju čiastočne rozkladá a pri tom vzniká energia. Je to veľmi málo energie, no odporúča sa vlákninu zahrnúť do súčtu prijatých sacharidov. Neodporúča sa presiahnuť hodnotu 20% ich celkového príjmu a to hlavne pri diétach. Treba myslieť aj na vlákninu prirodzene sa nachádzajúcu v potravinách.

Prečo si objednať inulín?

Okrem toho, že vám môže zlepšiť fungovanie čriev a imunitu, má inulín veľmi nízku kalorickú hodnotu. Nezvyšuje preto hladinu krvného cukru. Nebudete pociťovať výkyvy energie, ktoré môžu spôsobovať dočasnú malátnosť, ospalosť a únavu. Navyše zmierňuje pocit hladu. Má jemne sladkú chuť. Je vhodnou náhradou sladidiel aj pri varení a pečení. Jedlá príjemne dochutí a zlepší ich nutričnú hodnotu. Stravujte sa zdravšie, doplňte svoje obľúbené jedlá o inulín.

Garantujeme vám, že produkt je kvalitný. Starostlivo sme vyskúšali množstvo dostupných surovín a pre vás vybrali to najlepšie.

Objednajte si inulín teraz, aby ste získali všetky jeho výhody pre svoje zdravie.

Bežná denná dávka vlákniny predstavuje cca 20-30g. Určitú časť tejto dávky môže tvoriť práve Inulín. Odporúčaná dávka predstavuje 5g. Dávku rozmiešajte v nápoji a vypite. Dávkovanie je vhodné prispôsobiť dennému kalorickému príjmu a tiež príjmu vlákniny.

Výživový doplnok

Zloženie: Inulín (vláknina z Čakanky obyčajnej - Cichorium intybus), bez prídavných látok, v prášku.

Použitie: Odporúčaná denná dávka predstavuje 5g (1,5 x 5ml). Dávku rozmiešajte v nápoji a vypite.

Skladovanie: Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchu, tme a pri teplotách 5-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Upozornenie: Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je určený pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Účinné látky na dávku
Výživová zložkaDávka 5000 mg (5g) RI*
Inulin / Inulín 4500 mg -
*RI - Reference intake of an average adult (8400 kJ / 2000 kcal) / Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal) / Referenční hodnota příjmu u průměrné dospělé osoby (8400 kJ / 2000 kcal).
Energetická hodnota 839 kJ / 208 kcal
Tuky 0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 7,0 g
z toho cukry 7,0 g
Vláknina 90 g
Bielkoviny 0 g
Soľ 0,10 g
Hodnotenia
4,9
4.9
Hodnotilo 22 zákazníkov
Pridávať nové hodnotenia môžu len prihlásení používatelia.

Prihlásiť sa
M
makara.ivan
5
 
03.11.2023

Super rozpustnosť , dobrá chut

Užitočné?
B
ballamb1
5
 
06.09.2023
Užitočné?
M
Milan000
5
 
15.12.2022

veľmi dobrá vláknina; rozpustnosť výborná v jogurte i v nápojoch

Užitočné?
E
emilmarcak17
4
 
25.10.2021
Užitočné?
U
uhlar.romanpp
5
 
27.09.2021
Užitočné?
Naposledy zobrazené
Dostávajte info o novinkách a zľavách