L-Glycín | Neo Nutrition
MENU Košík Účet Hľadať

L-Glycín

100917
9,99 €(25 € / kg)
Skladom 2-5 ks.
Môže byť doručené utorok (28. máj)
5
5 (1)
  • zlepšená relaxácia
  • regenerácia svalov
  • podpora myslenia
Gluten free
Lacto free
Vegetarian
Vegan
GMO free

L-Glycín je jednoduchá aminokyselina, ktorá sa vyskytuje ako stavebný blok proteínov, teda základných stavebných jednotiek živých organizmov. Je klasifikovaný ako neesenciálna aminokyselina, čo znamená, že ju naše telo dokáže samostatne syntetizovať a nie je závislé od príjmu stravou.

Štruktúra L-Glycínu je relatívne jednoduchá. Má najjednoduchšiu štruktúru zo všetkých aminokyselín, pričom jej štruktúra sa skladá z jediného uhľovodíkového reťazca spojeného s amínovou a karboxylovou skupinou. Táto aminokyselina je bezfarebná, kryštalická látka, ktorá je rozpustná vo vode.

L-Glycín plní v tele rôzne biologické funkcie. Je jedným zo stavebných blokov proteínov a peptidov, ktoré sú nevyhnutné pre rast, opravu a udržanie tkanív. Navyše funguje ako neurotransmiter v centrálnom nervovom systéme, kde môže ovplyvňovať rôzne aspekty nervovej signalizácie. Glycín sa tiež podieľa na syntéze kreatínu, ktorý slúži ako zásobná forma energie v svalovom tkanive.

L-Glycín je prítomný v rôznych potravinách, vrátane mäsa, rýb, mlieka a strukovín. Vďaka svojej rozpustnosti vo vode sa tiež často používa ako prídavok do potravín a nápojov.

Vo farmaceutickom a kozmetickom priemysle sa L-Glycín využíva ako zložka prípravkov, ktoré majú hydratačné, ochranné a regeneračné účinky na kožu a vlasy. Vďaka svojim vlastnostiam sa tiež používa ako prídavok do rôznych liečivých prípravkov a doplnkov stravy.

Celkovo možno povedať, že L-Glycín je dôležitou aminokyselinou s rôznymi biologickými funkciami a širokým spektrom využitia v strave, farmaceutickom priemysle a kozmetike.

Zloženie: L-Glycín, bez prídavných látok, v prášku.

Použitie: Bežná jednorazová dávka predstavuje 5g (1 x 5ml). Dávku rozmiešajte v nápoji a vypite.

Skladovanie: Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchu, tme a pri teplotách 5-25°C. Nevystavujte mrazu a vlhkosti.

Upozornenie: Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada rozmanitej stravy. Nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Účinné látky na dávku
Výživová zložkaDávka 5000 mg (5g) % NRV*
L-Glycine / L-Glycín / L-Glycin 5000 mg -
*NRV - Nutrient Reference Value / Referenčná výživová hodnota / Referenční hodnota příjmu
Energetická hodnota 1683 kJ / 396 kcal
Tuky 0 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g
Sacharidy 0 g
z toho cukry 0 g
Bielkoviny 99 g
Soľ 0 g
Hodnotenia
Pridávať nové hodnotenia môžu len prihlásení používatelia.

Prihlásiť sa
I
iceman0001
5
 
11.12.2023

Vsetko bolo v poriadku,dakujem pekne😉

Užitočné?
Naposledy zobrazené
Dostávajte info o novinkách a zľavách